Osobní stránky rybářského týmu z Velké Chuchle

Zde najdete naše úspěchy či neúspěchy našich výprav k vodě.

Kalendář

Invia

Skype Roman

Skype Status Indikátor

Do kuchyně

Kapr na černo

Omáčku připravujeme den před jídlem!
Na kastrol 10 dkg másla, do něho 12 dkg cibule na plátky, 10 dkg mrkve, 8 dkg celeru, 4 dkg petržele ( vše nadrobno). Když zelenina p o z v o l n a zrůžo černého piva a přidáme věla, zalijeme ji trochou vody. + 1/8 světlého a 1/8 černého piva a přidáme k ní: 2 kostky cukru, plátek citronové kůry, snítek tymiánu, 1 bobkový list, kousek bílého a i černého nastrouhaného vodou zvlhčeného perníku, malou lžičku rybízové a bezinkové zavařeniny, vše trochu osolíme, a necháme nejméně 2 hodiny zvolna povařiti. Do přecezené omáčky přidáme 5 dkg oloupaných, tence nakrájených mandlí, 5 dkg přebraných, vypraných rozinek, 5 dkg oloupaných, velkých ořechových jader ( vše společně povařené) a omáčku na den uložíme do chladu.


Kapra: rozřízneme na břiše a vyjmeme vnitřnosti. Krev zachytíme! Vnitřek kapra opláchneme l ž i č k o u octa a přidáme do krve! Pak teprve !! oškrábeme kapra, rozřízneme po hřbetě, naporcujeme na dílce, opereme dílce, osušíme, málo osolíme. Vložíme do kastrolu, zalijeme omáčkou, do které jsme přidali lžíci rumu a dobře rozmíchanou krev z kapra, zvolna vaříme 15 - 20 minut.
Příloha: houskový knedlík

Rybí špízy

(1porce: 368 kcal, 5g cukrů, 37g bílkovin, 20g tuků, 2g vlákniny)

-         800 g očištěných půlek kaprů

-         4 cibule

-         olej

-    4 dílky citronu

Marináda:
- 2 lžíce oleje

- lžička citrónové šťávy

- mletý pepř

- utřený česnek

- kousek jemně pokrájené cibule

- špetka cukru.

 

     Rybí maso pokrájíme na kostky a hraně asi 2 cm, pokapeme marinádou připravenou smícháním uvedených přísad, lehce promícháme a necháme v chladničce dvě hodiny proležet. Pak je napícháme střídavě s kolečky cibule na 4 kovové špízy nebo na špejle, potřeme po všech stranách olejem a grilujeme 5 až 6 minut. Ozdobíme dílky citronu a podáváme se zeleninovým salátem.